Registrace stroje
Košík je prázdný
Technologie EGO

...na co světla?" Vlastně proč ne?

...že jste ještě nikdy neviděli sekačku s osvětlením? Ohromným nástupem akumulátorové techniky tato technologie proniká už i do oblasti zahradní techniky. Zatím jste měli možnost vidět světlomety u zahradní techniky pouze na zahradních traktorech. Ale na sekačce nebo řetězové pile? Věřte, že to není zbytečné.

První reakce lidí při pohledu na sekačku se světlomety vyvolá otázku "...na co světla? V noci se přeci tráva neseká?". Ano, máte pravdu. Tyto světlomety také nejsou primárně určeny k sekání trávníku za tmy, i když by to díky výkonu LED světlometů šlo a také to jde. Stejně tak jako světlomety na zahradních traktorech. Legislativní důvody z bezpečnostních důvodů nedovolují sekání trávy za zhoršených světelných podmínek, tedy za tmy. Dalším důvodem je produkovaná hlučnost. I když provoz AKU sekačky je z hlediska hlučnosti podstatně nižší než motorové, není provoz AKU sekačky úplně bezhlučný. Hluk rotační sekačky je z větší míry totiž produkován rotujícím žacím nožem. Hlučnost je ovšem nižší o míru hluku, který produkuje spalovací motor. Přesto by Vám spící soused ale nejspíš nepoděkoval. Proč tedy na na traktoru a na sekačce světlomety?
Hlavně pro bezpečnější manipulaci při uskladnění stroje ve špatně osvětlených místech, jako je např. zahradní domek, garáž, kolna, sklep a pod. I když bude tento prostor opatřen osvětlením, při ostrém přechodu ze sluníčka do takového prostoru nemusí být prostor dostatečně osvětlen. Proč si tedy prostor neosvítit výkonnými světlomety a být si jist, že si neodřu nárazník na autě nebo nepřehlédnu případný drobný předmět ležící na zemi? 
Většina majitelů zahrad, chat a rodinných domů mají v garáži, či dílně pracovní stůl - ponk, regály na odložení různých předmětů atd. Pokud Vám  ze stolu upadne např. šroubovák a zakutálí se, světélka na sekačce, která stojí hned vedle, jako když najdete. Krásně si posvítíte na celou plochu podlahy i pod autem. Navíc světla na sekačce i dobře vypadají. Uznejte, že dávají sekačce nezaměnitelnou tvář.
Řetězová pila je svým způsoben nebezpečný stroj sám o sobě. A s řeznou rychlostí řetězu 20m/s si AKU pila EGO v ničem nezadá s motorovou pilou. Není nad to, přesně vidět na místo řezu. Vidíte bezpečně kam řežete a hlavně bezpečně.
Tak proč tedy na sekačce nabo na řetězové pile světla nemít?

Produkty

EGO vám přináší firma BG Technik

Firma BG Technik, zkušený dodavatel zahradní techniky, zástupce značek HONDA, HONDA MARINE a VARI, přivádí od roku 2020 na český trh novou značku - značku EGO. EGO patří do koncernu CHERVON a představuje ucelenou řadu akumulátorové zahradní techniky. EGO se vyznačuje velmi precizním designem, špičkovou technologií baterií a nabíjení a také řadou splňující nejnáročnější očekávání profesionálů, kteří potřebují denně ke své práci špičkové, praktické a efektivní stroje. BG Technik pro prodej a servis této techniky využívá své prodejní sítě, která pokrývá celou Českou republiku.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap