Registrace stroje
Košík je prázdný
Technologie EGO

"Kladivo na čarodějnice" ne, ale na hustou trávu ano - Dva sekací nože

...a v čem spočívá kouzlo dvou sekacích nožů na sekačkách EGO? Oproti jednoduchému noži zaručí vícenásobné přeseknutí travního stébla. Je tak dosaženo rozmělnění travní hmoty do několikanásobně menších částeček. Spodní nůž je opatřen aerodynamickými lopatkami, které při rotaci v prostoru pod sekačkou vytváří podtlak a dochází tak k vysávání posekané trávy a vyfukování do sběrného koše. Čím menší jsou useknuté části trávy, tím jsou lehčí a snadněji se z trávníku seberou. Proto sekačky se dvěma noži lépe sbírají trávu než sekačky s jedním nožem. Nejvíce je to znát na likvidaci hustého, třeba i vlhkého a šťavnatého trávníku. Je jasné, že pro takový způsob likvidace travního porostu je nutné, aby sekačka disponovala dostatečným výkonem. To v současné době na trhu AKU sekaček dokáže splnit pouze sekačka EGO, LM2130E-SP.

JAKÉ JSOU DALŠÍ VÝHODY SEKAČEK SE DVĚMA SEKACÍMI NOŽI?

  • Přirozené přírodní hnojení a vyživování trávníku
    Uzavřením komínku výhozu do sběrného koše pomocí mulčovací ucpávky na sekačce bude docházek k sekání trávy bez sběru do sběrného koše. Pro dokonalý výsledek je doporučeno také vyměnit standardně montovanou dvojici nožů za speciální dvojici nožů pro mulčování (ABP2100D-E -sada dvou mulčovacích nožů a mulčovací ucpávka.) Tomuto způsobu sekání trávy se říká mulčování. Mulčování je proto také způsob přírodního hnojení Vašeho trávníku. Místo sběru trávy do koše, je tráva rozsekána na malé částečky a zapravena zpět do trávníku. Tyto jemné částice trávy tlejí na povrchu půdy, čímž se vytváří přírodní humus, který nám tvoří čtvrtinu potřebného každoročního hnojení trávníku. Takto useknuté drobné částečky trávy obsahují zhruba 80% vody a 20% chemických látek, které se v přírodě rozkládají pomaleji. Díky tak vysokému procentu vody se celá hmota velmi rychle rozloží a ze zbylých odřezků se tak zpět do země dostane i dostatečné množství výživných látek jako je např. organický dusík. Váš trávník bude mít dostatek vody a přírodních výživných látek. Sníží se tak náklady na trávníkové hnojivo.
  • Ochrana trávníku proti agresivnímu vysušování během letních měsíců
    Mulčování lze provádět výhradně na suchém trávníku. V opačném případě se bude travní drť nekompromisně lepit na vnitřek žací komory i u tak konstrukčně dokonalých sekaček jako je EGO. Trávník je nutné střihnout na výšku 5 až 8 cm. Horní hranici střihu doporučujeme zvolit zvláště v letním suchém počasí tak, aby nedocházelo k poškození rostlinek agresivním slunečním svitem. 100% účinnost dosáhnete tím, že budete travní porost zkracovat max. do 1/3 aktuálního vzrůstu.  Doporučujeme dvakrát až třikrát do roka trávník provzdušnit speciálním strojem. Podpoříme tak lepší přístup vody, hnojiv a vzduchu ke kořenovému systému, zároveň však ochráníme půdu proti nadměrnému vysušování. Při dodržení těchto pravidel, si váš trávník, díky dostatečné vláze a přirozenému režimu růstu a tlení, bude dlouho uchovávat svůj vzhled a kvalitu.
  • Úspora nákladů a času na manipulaci s posekanou trávou
    Při mulčování zůstávají useknuté drobné částečky trávy v půdě, kde se rychle rozkládají. Nedochází tudíš ke sběru useknuté trávy do sběrného travního koše. U některých modelů sekaček Honda lze i plynule regulovat množství sbírané trávy. Odpadá tak starost kam s posekanou trávou a sníží se tak náklady na přepravu posekané trávy, poplatky za ukládání odpadu na skládce zahradního odpadu a odpadne vám nepopulární kompostování.

Produkty

EGO vám přináší firma BG Technik

Firma BG Technik, zkušený dodavatel zahradní techniky, zástupce značek HONDA, HONDA MARINE a VARI, přivádí od roku 2020 na český trh novou značku - značku EGO. EGO patří do koncernu CHERVON a představuje ucelenou řadu akumulátorové zahradní techniky. EGO se vyznačuje velmi precizním designem, špičkovou technologií baterií a nabíjení a také řadou splňující nejnáročnější očekávání profesionálů, kteří potřebují denně ke své práci špičkové, praktické a efektivní stroje. BG Technik pro prodej a servis této techniky využívá své prodejní sítě, která pokrývá celou Českou republiku.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap