Registrace stroje
Košík je prázdný
Technologie EGO

...a jaké články používáme v našich bateriích?

Někteří naši zákazníci se zajímají o technické detaily baterií EGO.

Zde tedy podrobnější technické informace o bateriích EGO a používaných Li-ion článcích. 

Li-ion aku článek 18650, 4,0V/2500mAh

Technologie Li-ion nabízí nabíjecí články s vysokou životností, velkou zásobou energie, uschovanou v malém válečku (cca Ø18 x 60mm) a velmi nízkou míru samovybíjení. Největší výhodou baterie 18650 je pak možnost rychlého dobíjení.

Jaké jsou vlastně nejdůležitější parametry Li-ion článku 18650, používaného v baterii EGO?

  • Napětí plně nabitého článku 18650 se pohybuje mezi 3,7 až 4,2 V a s vybíjením klesá. Mezní min. hodnotou vybití je považováno 2,5V.
  • Kapacita článku udává, kolik elektrického proudu je článek schopen poskytnout za určité časové období. Kapacita článku je udávána v mAh.
  • Vybíjecí proud označuje, jakým proudem dokáže baterie předávat energii. Označuje se v ampérech (A). Max. vybíjecí proud je 20A.

Baterie EGO jsou důmyslně poskládány právě z takových článků (výrobce Samsung)  speciálního typu pro výkonové aplikace s vysokými vybíjecími proudy. Počet článků závisí na kapacitě baterie. Např. baterie EGO BA1400T s kapacitou 2,5Ah obsahuje 14ks takových článků BA2800T s kapacitou 5Ah obsahuje 28 článků atd.BA2800T

Jednotlivé články jsou pospojovány vodícími pásky, širokými 9mm s dvojitým svárem na článek.

Každá baterie EGO je opatřena řídící elektronikou, která z pozice ochranného obvodu plní funkci ochrany proti zkratu, přebití či podbití.

Patentovaná konstrukce baterií EGO 56V Arc zajišťuje optimální podmínky provozu každého jednotlivého článku a zaručuje dlouhou živitnost baterie. Při správném používání vydrží baterie EGO cca 1000 nabíjecích cyklů.

Další informace o konstrukci baterií EGO naleznete zde.

EGO vám přináší firma BG Technik

Firma BG Technik, zkušený dodavatel zahradní techniky, zástupce značek HONDA, HONDA MARINE a VARI, přivádí od roku 2020 na český trh novou značku - značku EGO. EGO patří do koncernu CHERVON a představuje ucelenou řadu akumulátorové zahradní techniky. EGO se vyznačuje velmi precizním designem, špičkovou technologií baterií a nabíjení a také řadou splňující nejnáročnější očekávání profesionálů, kteří potřebují denně ke své práci špičkové, praktické a efektivní stroje. BG Technik pro prodej a servis této techniky využívá své prodejní sítě, která pokrývá celou Českou republiku.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap