Registrace stroje
Košík je prázdný
Technologie EGO

Společnost dTest opět testovala akumulátorové sekačky

Na téma plošné elektrifikace, celkem živé napříč celým spektrem lidské činnosti, jsme si už mohli zvyknout. Ekologie, snižování emisí způsobuje, že minimálně Evropská Unie to myslí s totální elektrifikací vážně, nebude to dlouho trvat a elektromobilita bude zcela dominovat. Tato elektrifikace již nějakopu dobu stále důrazněji promlouvá i do oblasti zahradní techniky.

Právě proto se v loňském roce společnost dTest zaměřila na oblast akumulátorových travních sekaček a celou řadu značek a modelů podrobila důkladnému testování. V roce 2021 bylo otestováno 23 strojů a dle dosažených výsledků jako vítěz tehdy vzešla sekačka EGO LM1903E-SP. Hned v závěsu za ní se umístila další EGO sekačka LM1701E-SP. 

Ale nyní se nacházíme v roce 2022 a dTest se po roce vrátil k testování aktuální nabídky akumulátorových sekaček. Do testování bylo zařazeno 19 strojů. Mezi testovanými modely je možné najít jak modely s cenovkou blížící se levným elektrickým sekačkám, tak i luxusnější stroje, které mají nejvyšší ambice stát se konkurencí sekačkám s benzínovým motorem. V této konkurenci se nejenom neztratily, ale dokonce obsadily dvě nejvyšší příčky akumulátorové sekačky značky EGO s naprosto stejným bodovým ohodnocením, a to 78 procent.
Značku kvality dTest v letošním roce přisuzujeme modelu EGO LM2135E-SP, nicméně by si jej právem zasloužil i model EGO LM1702E-SP.

Jak se píše v posledním testování akumulátorových travních sekaček v červnovém d-Testu:C-EGO
“Nejlepší celkové hodnocení získala dvojice sekaček EGO LM1702E-SP a EGO LM2135E-SP. Obě velmi dobře sečou, snadno se obsluhují a mají relativně dobré baterie..."  
Je to jednoznačné potvrzení skutečnosti, že stroje EGO směle konkurují i sekačkám s benzínovými motory a to nejen výkonem.

Produkty

EGO vám přináší firma BG Technik

Firma BG Technik, zkušený dodavatel zahradní techniky, zástupce značek HONDA, HONDA MARINE a VARI, přivádí od roku 2020 na český trh novou značku - značku EGO. EGO patří do koncernu CHERVON a představuje ucelenou řadu akumulátorové zahradní techniky. EGO se vyznačuje velmi precizním designem, špičkovou technologií baterií a nabíjení a také řadou splňující nejnáročnější očekávání profesionálů, kteří potřebují denně ke své práci špičkové, praktické a efektivní stroje. BG Technik pro prodej a servis této techniky využívá své prodejní sítě, která pokrývá celou Českou republiku.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap