Registrace stroje
Košík je prázdný
Technologie EGO

Příští rok ve znamení novinek EGO.

EGO pro rok 2023 v podobě rozšíření nabídky akumulátorové zahradní techniky. ...a jak praví klasik: "Nejen prací živ je člověk.", EGO postupně proniká i do volnočasových nebo "lifestylových" aktivit. Pojďme spolu nahlédnout pod pokličku toho, co se u EGA připravuje.

…vlajková loď pro sekání trávy!
Mimořádné manévrovací schopnosti, obratnost, rychlost. To jsou hlavní požadavky majitelů, či firem na údržbu trávníků rozlehlých zahrad nebozt4205s-42_ego_zeroturn_e-sync_ridingmower_3q_up_left_22-0516_main parků. K tomu se mnohdy, právě lidé zodpovědní za údržbu trávníků, potýkají s problémem hlučnosti. Týká se to hlavně trávníků např. v zámeckých zahradách, kolonádách lázeňských měst, nemocničních areálů, škol nebo prostě v městské zástavbě. Všechny tyto představy a požadavky plně pokrývá rider EGO Z6, který se v nabídce akumulátorové zahradní techniky EGO velmi úspěšně zabylel již v letošním roce. Společnost EGO velmi pozorně zt5207l_ego_52inch_ridingmower_3q_up_right_21-1104_onwhite_1000naslouchá svým zákazníkům a požadavkům trhu a přichází s alternativou rideru Z6, ovládaného nikoliv ovládacími pákami "rajčáky", ale pro mnohé přívětivějším způsobem pomocí volantu, plynovým pedálem a ovládacími "pádly" pod volantem. Prostě jako v automobilu, se kterým jezdí téměř každý. 
Ale ani vyznavači stávajícího systému ovládacích "rajčáků" nezůstanou ochuzeni. Kromě stávající verze EGO nabídne i většího "brášku" se záběrem celých 132cm a trojnožovou žací lištou. Jinak veškeré uživatelské vlastnosti   a výkonové charakteristiky zůstávají nezměněny. Sekání trávy riderem EGO Z6 tak získává nové dimenze a styl a pro majitele se navíc stává skutečnou zábavou.

…konec otloukání strunového vyžínače o zem!
Pro mnohé je práce s travním strunovým vyžínačem snadnou záležitostí. Pro mnohé ale zároveň pouze do první výměny strunové náplně ve stronuvé hlavě. Již známý systém EGO "Powerload" tyto problémy řeší za vás a žací strunu si do vyžínače doplní úplně kdokoliv. Zvláště ženy st1623t_ego_string-trimmer_21-0813_head_1000oceňují možnost automatického navinutí náhradní struny a nejsou zcela odkázány na případnou cizí pomoc. Prostě si novou strunu navinou sami, snadno a rychle pouhým stlačením zeleného tlačítka. Uvolňování struny při jejím opotřebení při práci poklepem o zem zůstává, ale jen do teď.ST1610E-T_EGOEU_LINE-TRIMMER_ON-WHITE_04
EGO představuje zcela nový systém vyžínací strunové hlavy, u které je systém "Powerload" doplněn o systém "Line IQ". Jedná se o automatické uvolňování struny při práci, aniž je nutné strunu ze strunové hlavy uvolňovat poklepem o zem. Prostě vyžínač sá pozná, že je struna opotřebována a automaticky ji prodlouží aniž by bylo nutné cokoliv dělat. Stačí nasadit baterii a pracovat, a pracovat, a pracovat...
Prvním vyžínačem v nabídce EGO, opatřeným zcela revolučním systémem Line IQ bude EGO ST1610E-T.

Ergonomie až na prvním místě.
ht2601_ego_hedgetrimmer_65cm_3q_down_shadow_25ah_battery_22-0715_main_1000Nůžky na živé ploty jsou jedním z nejnáročnějších řučních strojků na vyváženost, ergonomii, bezpečnost a pohodlné ovládání. Přeci jen se strojem pracujeme mnohdy ve výšce ramen a proto práce s takovým zařízením bývá fyzicky poměrně náročná. A to jsou věci, na které se v EGU zaměřují a postupně se snaží ovládání a manipulaci s nůžkami na živé ploty maximálně uživatelům usnadnit. Otočná ovládací rukojeť, pohodlnější úchop, snadnější ovládání a vynikající vyvážení. To jsou hlavní přednosti nového plotostřihu EGO HT2600E s délkou oboustranné, dvojčinné žací lišty 66cm.

Práce v korunách stromů v bezpečí na zemi.ps1001_ego_polesaw_telescopic_3q_up_25ah_battery_22-0711_onwhite_1000
Zdá se Vám to jako nesmysl? Kdepak. Tepeskopicky výsuvná prořezávací pila EGO PS1000E umožňuje proniknout do nitra koruny stromu až do výšky téměř 5m a to za bezpečného a stabilního postoje na zemi. Lišta o délce 25cm s řetězem o řezné rychlosti 20m/s si poradí i s rozměrnějšími větvemi. Manipulace s takto dlouhým nástrojem je usnadněna použitím moderních materiálů v podobě tubusu a prodlužovacích nástavců z karbonu. Ten je velmi lehký, houževnatý, přesto dostatečně pevný. Vždy je samozřejmě nutné dbát na bezpečnost při práci. 

PH1420E_EGOEU_POWER-HEAD_MAIN_01S moderními technologiemi také moderní materiály.
Populární víceúčelový stroj EGO Multi-Tool se dočkal také modernizace. Kromě použití karbonu na tubusu se jedná o nový nástavec s vyžínací hlavou s patentovanou technologií "Powerload" - automatického navíjení sekací struny. ZměnaSTA1600_EGOEU_LINE-TRIMMER-ATTACHMENT_MAIN_01 designu dělá z tohoto dělníka opravdu atraktivní zařízení.

…a jak je to s tím "volnočasovým" programem?
Ego s tím začalo již v roce 2021 v podobě napěťového měniče NEXUS ESCAPE PAD 1500E na 230V/50Hz o výkonu 150W. Někdy sepad5000_ego_pwr_inverter_3q_front_2ah_battery_22-0722_main_1000 o tomto zařízení mluví jako o Powerbance, která může napájet osvětlení, TV nebo nabíjet elektroniku všude tam kde není k dispozici vhodná zásuvka na "220". Tento napěťový měnič z jakékoliv baterie EGO 56V dokonale vymodeluje průběh sinusovky výstupního napětí 230V/50Hz tak, že není žádný důvod se obávat napájet i citlivou elektroniku a přístroje. 
Do roku 2023 EGO přichází s větším "bráškou" napěťového měniče NEXUS ESCAPE pod označením PAD 5000E      s trvalým výkonem 400W s možností překonání krátkodobé odběrové špičky až 450W. Kromě zásuvky pro odběr 230V/50Hz je zařízení opatřeno 1x USB-A, 2x USB-C a LED osvětlením, takže lze si posloužit i jako přenosnou lampou. Prostě ideální pomocníci pro turisty, kempy, rybáře, cestovatele, chlupáře, horolezce a další dobrodruhy, kteří mají sebou v terénu k dispozici vhodný zdroj elektrického proudu.

lt1000_ego_floodlight_3q_bare_21-1105_onwhite_1000Stejně tak jako napájení spotřebičů je občas nutné si prostor pohybu dostatečně osvítit.lt1000_ego_floodlight_folded_3q_bare_21-1105_onwhite_1000
K tomu výborně poslouží lehké, přenosné a výkonné LED osvětlení, rovněž napájené jakoukoliv baterií EGO. Světelný výkon lze nastavit v 5-ti různých intenzitách, od 600 až po 10.000 lumenů. Tímto osvětlovacím tělesem si tak uživatel nastaví příjemné, "měkké" podsvětlení prostoru při klidném pobytu v přírodě, nebo i dokonalé osvětlení prostoru pro bezpečný pohyb a práci. Kompaktní design umožňuje osvětlení směrově  nakonfigurovat dle libosti a ve složeném stavu s integrovanou rukojetí lze snadno uchopit a jít. Celé zařízení totiž váží necelých 4,5kg bez baterie. Osvětlovací těleso lze zavěsit za integrovaný závěs, nebo jej ustavit na stabilní podstavec. Použití je možné jak v interiéru, tak i venku. Mimochodem, podstavec je opatřen i výstupem USB-A pro případné dobití např. telefonu. A doba svícení? S 5Ah baterií EGO je doba svícení na nejnižší intenzitu až 36 hodin, na nejvyšší úroveň svícení nám baterie 5Ah vydrží cca 3 hodiny.

fn1800_ego_misting-fan_21-1025_main_1000Představte si letní, horký  den, kdy se nehne v horkém vzduchu ani pírko. Pramínky potu Vás stékají po zádech a nevíte kam se schovat a jak se alespoň trochu ochladit. Pro zpříjemnění pobytu v takových místech slouží např. ventilátor. A to je přesně zařízení, se kterým značka EGO přichází do příštího roku. Akumulátorový přenosný ventilátor a možností zvlhčování vyfukovaného vzduchu. Ventilátor má průměr 45 cm a vzhledem k jeho hmotnosti 10,4kg je zabudován do transportního dvoukolového podvozku s teleskopickou rukojetí. Lze si zvolit rychlost vzduchu z 5-ti možností plus funkce "turbo". Ve středu ventilátoru se nachází 4 vodní trysky, do kterých v případě nutnosti podává vodu integrované vodní čerpadlo. Vytváří se tak vodní mlhovina, jejíž intenzitu zle řídit kromě rychlosti ventilátoru i dvěma režimy výkonu vodního čerpadla. Vytvoříte si tak optimálníFN1800E_EGOEU_MISTING-FAN_ON-WHITE_02 prostředí. Maximální průtok vzduchu ventilátorem je 7.000 m3/hod. při max. rychlosti vzduchu 10,3 m/s. Jen pro představu, velikost horkovzdušného balónu pro pilota se 4 pasažéry je cca 3.000 m3. To znamená, že tímto ventilátorem byste naplnili za hodinu min. 2 takto velké horkovzdušné balóny. Slušný objem, že? A jak dlouho vydrží baterie? Samozřejmě záleží na kapacitě baterie, ale s baterií EGO 5Ah vydží ventilátor v režimu 1 běžet až 60 hodin nepřetržitě. 

…a závěrem?
Značka EGO patří k největším a nejpokrokovějším výrobcům akumulátorové zahradní techniky na světě. Každý rok Vám přináší nové a modernější stroje.

 

EGO vám přináší firma BG Technik

Firma BG Technik, zkušený dodavatel zahradní techniky, zástupce značek HONDA, HONDA MARINE a VARI, přivádí od roku 2020 na český trh novou značku - značku EGO. EGO patří do koncernu CHERVON a představuje ucelenou řadu akumulátorové zahradní techniky. EGO se vyznačuje velmi precizním designem, špičkovou technologií baterií a nabíjení a také řadou splňující nejnáročnější očekávání profesionálů, kteří potřebují denně ke své práci špičkové, praktické a efektivní stroje. BG Technik pro prodej a servis této techniky využívá své prodejní sítě, která pokrývá celou Českou republiku.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap